Вы просматриваете: Главная > Містика, Статті > Мости і примари

Мости і примари

Мости і примариМости в усі часи вважалися містичними спорудами. У багатьох народів світу існують повір’я, що міст неможливо навіть побудувати без втручання Вищих сил, а тому до подібних переправ завжди ставилися не тільки з благоговінням, а й з побоюванням. У язичницьких релігіях міст часто служив символом переходу в інший світ. Чи не тому саме тут так часто з’являються примари?

У нашій країні, лідером по подібним випадкам є Петербург. На одному з невеликих містків, перекинутих через канал Грибоєдова, неодмінно на початку весни, можна зустріти привид молодої жінки з жахливим посинілим особою, в руці вона зазвичай стискає білу хустку. Вважається, що це привид відомої терористки Софії Перовської, яка приймала безпосередню участь у вбивстві імператора Олександра II. Саме цим хусткою вона подавала своїм товаришам сигнал, коли потрібно кинути бомбу. Страшне синє обличчя привиди — слід задухи, так як за всі свої злочини Перовська була повішена.

А на знаменитому Ливарному мосту час від часу з’являється привид самого Леніна. Розповідають, що зовні примарний Ілліч майже не відрізняється від живої людини. Зрозуміти, що це привид очевидці змогли лише по тому, що при сильних поривах пітерського вітру, поли його пальто залишалися абсолютно нерухомими, а на голові щільно сиділа знаменита кепка.

У Києві, в Маріїнському парку знаходиться міст Закоханих. Це романтичне місце, в повний місяць стає зловісним — припозднившиеся перехожі часто бачили тут примари двох закоханих, що падають з мосту вниз.

В іншій частині світу, на далекому екзотичному острові Мадагаскар існує міст Ампітатсаротра, який довгий час служив надійним переправою через річку Оніве. Однак в останні роки тут почали творитися дивні речі — автомобілі з нез’ясовних причин стали зриватися з моста в воду. Водії, яким вдалося вижити, розповідали, що на мосту у них раптом різко починала боліти голова, і якась невідома сила змушувала різко вивертати кермо в сторону. Місцеві шамани впевнені, що на переправі оселився злий дух. І тепер щоб проїхати на інший берег річки і залишитися неушкодженим необхідно ввічливо цього духу привітати. З тих пір, тут з’явився спеціальний дорожній знак, який наказував би водіям сигналити, при в’їзді на міст.

А в американському штаті Огайо існує свій «вершник без голови» . Щорічно 21 березня на мосту в околицях містечка Елмур можна побачити привид безголового мотоцикліста. За легендою, понад півстоліття тому один молодий чоловік, який щойно закінчив армійську службу, придбав мотоцикл і відправився на ньому до своєї дівчини. Виявилося, що подруга його не дочекалася і вийшла заміж за іншого. У відчаї, хлопець так розігнав свій мотоцикл, що не зміг вчасно загальмувати і впав з моста у прірву. Так сталося, що при падінні йому відірвало голову. З того моменту місцеві жителі часто бачили, як привид нещасного мотоцикліста проноситься по шосе на величезній швидкості і зникає рівно на середині мосту.

У Шотландії ж на одному з мостів з’являється привид цілого поїзда. У 1879 році по одному з районів країни пронісся сильний ураган, який зруйнував безліч будівель, в тому числі і місцевий залізничний міст. Засоби зв’язку були в той час дуже поганими, і машиніста нічного поїзда, що прямує з Единбурга , про руйнування моста попередити не встигли. У страшній катастрофі загинуло безліч людей. Через деякий час після трагедії міст був відновлений, але на ньому часто стали з’являтися примари. Зазвичай тут бачили самотні людські фігури, можливо, це душі тих пасажирів, тіла яких так і не змогли відшукати після катастрофи. Але раз на рік, 28 грудня, в день, коли сталася аварія, тут можна побачити привид самого поїзда, який в клубах пара доїжджає до центру мосту, і потім безслідно зникає.

Це лише кілька яскравих прикладів появи привидів на мостах. Практично кожне місто світу може похвалитися своїм подібним привидом. А мости завжди слугуватимуть як місцем виконання людських бажань, так і свідками їх катастроф. Не дарма ж багато самогубці воліють зводити рахунки з життям, саме стрибаючи з моста.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Оставить отзыв

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо войти.